SP: Srbija se vraća kući, Švajcarska ide u nokaut fazu

Reprezentacija Srbije izgubila je meč protiv Švajcarske u trećem kolu Svjetskog prvenstva u fudbalu koje se održava u Kataru.

Porazom 3-2 od Švajcarske reprezentacije Srbija je zauzela četvrto mjesto na tabeli u grupi G.

Švajcarska je povela u 20. minutu golom Đerdana Šaćirija, ali ubrzo u 26. minutu igre Srbija je došla do izjednačenja golom Aleksandra Mitrovića.

U daljem toku meča zaoštrila se igra sa obe strane i već u 35. minutu Srbija postiže gol za 2-1 a strelac ovoga puta za Srbiju bio je Dušan Vlahović.

U prvom poluvremenu promašeno je dosta šansi za gol na obe strane terena.

Bril Embolo iskoristio je svoju šansu u 44. minutu igre i izjednačio rezultat na 2-2.

U četvrtom minutu drugog poluvremena tačnije u 48. minutu igre, Remo Freuler postiže gol za Švajcarsku i time stavlja pečat na sudbinu reprezentacije Srbije na ovom Svjetskom prvenstvu.

Do kraja meča igralo se oštro sa obe strane, zabilježeno je još nekoliko incidenata i međusobnih provokacija ali na kraju slavila je bolja ekipa.

Švajcarci će u nokaut fazi kao drugoplasirani u grupi G igrati sa prvoplasiranim iz grupe H a to je ekipa Portugala.