Fk Javor 3-1 Fk Novi Pazar

Ekipa Novog Pazara poražena je na gostujućem terenu od ekipe Javora rezultatom 3-1 u utakmici drugog kola Super lige Srbije.

Golove za domaću ekipu postigli su Petar Gigić 13′, Milan Obradović 47′ i Norman Cambell u 57. minutu igre.

Jedini gol za “Plave” postigao je Adetunji Rasaq Adeshina u 56. minutu igre.

Novi Pazar je u početku drugog dijela igre iskoristio dvije izmijene pa je umjesto Rafael Floro-a na početku drugog poluvremena ušao Nikola Andrić koji je odmah po ulasku dobio žuti karton gdje je protivnik nakon prekida uspio da poveća vođstvo.

U nastavku igre potpuni pad koncentracije igrača Novog Pazara i mnogo bolja igra Javora doveli su domaćine do vođstva od 3-0.

Gol Adeshina za plave je ublažio prednost domaće ekipe ali nažalost nije doveo do promijene u igri Novopazaraca i utakmica je završena rezultatom 3-1 za Javor.

Obe ekipe su imale po 10 šuteva ka golu, dok je Javor bolji bio u šutevima u okvir gola 6 prema 3.

Novi Pazar je imao bolji posjed lopte 53% – 47%.

Plavi će u narednom kolu igrati protiv IMT-a dok će Javor igrati protiv ekipe Čukaričkog.