Održan 2. Pazarski polumaraton

Danas je uspješno završen drugi po redu Pazarski polumaraton u kojem je učestvovalo 427. maratonaca.

Pobjedu u muškoj kategoriji odneo je Ezan Bibić koji je stazu od 21,1 kilometara prešao za jedan čas, 3 minuta i 58 sekundi. Drugo mjesto u istoj kategoriji je osvojio Rus Ivan Bubnov a treće Milan Mitrović učesnik iz Uba.

Teodora Simović bila je najuspješnija što se ženske kategorije tiče. Ona je prešla stazu u roku od 1 čas, 16 minuta i 49 sekundi.

Drugo mjesto u ženskoj kategoriji osvojila je Biljana Kiradžev iz Zrenjanina, a treće mejsto osvojila je Slađana Stamenković iz kluba Crvena Zvezda.

U trci zadovoljstva na 5 km pobjedili su Aldin Ćatović i Sajma Murić a ova trka je imala i poseban karakter pa je od 266 takmičara na trci od 5 km učestvovalo i 50 lica sa posebnim potrebama koji su takođe posebno odlikovani za učešće na ovom takmičenju.

Trku je organizovao Grad Novi Pazar, Ustanova za sport, Sportski savez i Atletski klub Novi Pazar.