Fk Novi Pazar izborio opstanak u Super ligi Srbije (Analiza meča)

Pobjedom u gostima 3-1 i porazom 0-2 na svom terenu, Fk Novi Pazar izborio je opstanak u Super ligi Srbije zbog razlike  golova u gostima 3-2 u baražnoj utakmici protiv IMT-a.

Golove na meču u Novom Pazaru postigli su Luković za ekipu IMT-a u 50. minutu igre nakon odlične šanse i prodora Radojčića sa desne strane i Zorić u 94. minutu igre.

Ali to nije bilo dovoljno za ekipu IMT-a da izbori opstanak u ligi.

Ekipa Novog Pazara je takođe imala nekoliko dobrih šansi za gol koje nije iskoristila u 14. i 31.  minutu igre.

Ekipa Fk Novog Pazara izašla je u sljedećem  sastavu: Kukić, Rubežić, Joksimović, Mujezinović, Jokić, Zimonjić, Pavišić, Lončar, Nikčević, Dimić, Mustafa.

Utakmicu je pratilo oko 3000 gledalaca.

Analiza meča:

Odličnu šansu za gol propustio je Ibrahim Mustafa (Fk Novi Pazar) u 14. min igre a nešto malo kasnije u 21. min igre i fudbaleri IMT-a su propustili priliku kada je Kukić odbranio šut Vladimira Lučića.

Prvi žuti karton 🟨 na utakmici dobili su igrači  obe ekipe Vukić (IMT) i Lončar (FKNP), nakon duela i kraće međusobne rasprave.

Odličnu šansu za gol i za vodjstvo “plavih” promašio je Lončar u 28. min igre nakon odličnog prodora i pasa Mustafe sa desne strane.

31. minut – Lončar je promašio odličnu šansu za gol kada nije iskoristio priliku da šutira u mrežu a samo nekoliko sekundi nakon u istom minutu igre Mustafa promašuje takođe šansu za vodjstvo.

38. minut – prekid utakmice nakon kratke rasprave na terenu između igrača obe ekipe.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo ozbiljnijih šansi.

Prvo poluvreme završeno je 0-0, Fk Novi Pazar je imao više šuteva na gol od ekipe IMT-a 7-5,  dok je ekipa IMT-a imala bolji posjed lopte 53% – 47% za razliku od ekipe Novog Pazara.

GOL 50′: Nakon odličnog driblinga Radočaja po desnoj strani koji nije iskoristio priliku da postigne gol, lopta se odbija od golmana Novog Pazara ka Lukoviću koji je iskoristio tu šansu i postigao gol u 50. minutu igre za IMT.

59. minut –  IMT vrši izmjenu, na terenu je umjesto Vukića ušao Džinović.

63. minut-  Fk Novi Pazar vrši izmjenu, umjesto Mujezinovića u igru ulazi Delimeđac.

64. minut – Lučić (IMT) propušta odličnu šansu za gol.

66. minut – Kratki prekid utakmice nakon fizičkog duela između Lukovića i Delimeđca.

74. minut – Lončar (FKNP) odlično šutira ka golu IMT-a, ali lopta ide preko mreže.

79. minut – Lukić (IMT) promašuje šansu za gol nakon udarca glavom ka golu Novog Pazara.

80. minut – Izmjena u ekipi Novog Pazara, iz igre izlazi Jokić ulazi Čečarić.

81. minut – Izmjena u ekipi IMT Izlazi Radočaj umjesto njega ulazi Čarls. Izmjena u ekipi Novog Pazara izlazi Nikčević ulazi Jović.

84. minut – Zorić je promašio odličnu šansu za IMT, ali je u međuvremenu dosuđen ofsajd.

86. minut 🟨- Oštra igra Čarlsa nad Čečarićem i žuti karton.